Jasper Station

Titul v originále:

Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Norm Foster (Kanada)

JASPER STATION (NÁDRAŽÍ V JASPERU)

3 m, 3 ž

komediální muzikál

Nádraží v malém městě jménem Jasper nepatří k nejvytíženějším. I přesto sem dorazí mladá reportérka Rebecca, která hodlá svému editorovi dokázat, že se v ní skrývá skutečný talent – možná takový, že si jednou odnese Pulitzerovu cenu. Hodlá totiž napsat článek o lidech, kteří pojedou příštím vlakem. Přichází však do prázdné čekárny, kde je jen železniční zřízenec Bert. Ten svou práci dělá už řadu let velmi svědomitě, ale nyní už s jistým ironickým odstupem. Zanedlouho se čekárna postupně zaplní. Přijde Emeline, která právě utekla od svého manžela, mladý hokejista Henry začínající svou kariéru v NHL a Sterling budoucí hvězdný skladatel country – možná. A objevuje se tu i Nikki, mladá dívka, která si potřebuje koupit lístek do jiné galaxie. Podivná směsice charakterů v čekárně jednoho zapadlého nádraží nečeká ani tolik na vlak, jako spíš na příchod šťastných konců, splněných přání.

Hra nabízí role různých věkových kategorií od šedesátníka (Bert), přes role postav ve středních letech až po mladičkou Nikki (kolem 20 let). Hra měla premiéru ve Fergus Grand Theatre v Kanadě roku 2001.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz