Je besser ich dich kenne

Titul v originále: Je besser ich dich kenne

Autor: Krystian Martinek
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

JE BESSER ICH DICH KENNE (Čím líp tě znám)

komedie o umělé inteligenci

Dalo by se žít s robotem?

Po třiceti letech manželství už toho má Jessica dost. Posledních několik let žili s manželem Peterem prakticky vedle sebe, aby to takhle nepokračovalo do konce života, navrhla Jessica rozvod. Jejich kamarádka Sandra má být jejich právničkou a vyřídit všechny formality. Jessica se odstěhuje do moderního bytu a už má nového partnera, se kterým chce žít. Nikdo netuší, že atraktivní Nick není člověk, ale nejmodernější androidní robot. Jeho algoritmus je navržen tak, aby uspokojil všechny Jessičiny potřeby a ochránil ji před všemi nebezpečími.

Sandra, která se chce s novým přítelem své kamarádky seznámit, toto Jessičino tajemství též nezná. Velmi na ni zapůsobí Nickova dokonalost a péče o Jessiku. Není pochyb o tom, že Sanda by si nepřála nic jiného než partnera, jako je Nick, který by jí splnil každé přání. Když Jessičin stále ještě manžel potká před rozvodovým řízením svého soka a chce se s ním pěkně a narovinu utkat, nemá logicky příliš velkou šanci. Nick je po všech stránkách dokonalý, naštvaný Peter uzná porážku a zklamaně odchází. Ale to ještě není všechno, Peter to jen tak nenechá…

Zábavná komedie klade otázku, zda je dokonalý vztah skutečně žádoucí a jaké důsledky může mít extrémně dokonalý partner. S velkou dávkou humoru a s lehkosti, ale také s důrazem na aktuální téma umělé inteligence, text ukazuje, co se může stát, když se snažíte zdokonalit lásku a život.

Připravujeme český překlad. Máme k dispozici i anglický překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz