Jekyll & Hyde

Titul v originále:

Autor: Evan Placey
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 4

Evan Placey (Velká Británie)

JEKYLL & HYDE (JEKYLLOVÁ A HYDEOVÁ)

14 m, 9 ž (možnost zdvojování rolí)

Hattie, vdově po Dr. Jekyllovi ani rok po jeho smrti nedokáže policie vysvětlit její příčiny. Vysoce inteligentní žena, odsouzená k vdovské nudě, požádá Královskou akademii věd o to, aby mohla pokračovat v pokusech svého manžela. Není jí to povoleno, jako žena není přece vědecké práce schopná.

Její odhodlání už však nic nezastaví: Paní Jekyllová aplikuje na sobě manželem objevenou látku a stává se vzápětí neohroženou až bezskrupulózní ochránkyní londýnských prostitutek, Lady Flossie Hyde. Někde tady, uprostřed hry, divák pochopí, že to, co sleduje, je výtvor mladičké bloggerky Florence. Ta se dostane do hledáčku policie. Její blog totiž postupně inspiroval celé hnutí feministických teroristek, nazvaný FEMBOT. Kromě protestních pochodů se pod jeho hlavičkou začínají páchat i první násilné činy, inspirované stále se rozvíjejícím příběhem mstitelky Lady Hyde. Pomůže Florence policii a zastaví davové šílenství internetových fanynek?

Barvitá a rafinovaná hra využívá prvků známé předlohy, aby v aktuálním hávu prezentovala věčný problém násilí ve službách „pokroku“.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz