Jen pro zvané

Titul v originále: Jen pro zvané

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 5

Jakub Kolár

JEN PRO ZVANÉ

komedie

2 m, 5 ž

Odehrává se v slušně zařízeném pokoji běžné rodiny.

Výborná komediální příležitost pro tři (starší) herečky. Manželský pár Harry a Henrietta se maličko nepohodne a manžel jako pomstu vymyslí, že do domu pozve všechny tři matky své ženy, jedna je vlastní, dvě nevlastní – otec Henrietty byl třikrát ženatý. Protože tchyně se nesnášejí a zároveň „bojují“ o svou dceru, je o zábavu v domě postaráno. Ač je Harrymu a Henriettě k ruce jejich sluha Wellmin, nad situací brzy ztratí kontrolu. Dočkáme se hádek, výslechu, obrovské sledovací akce, oslavy aristokratické snídaně, programového omdlévání atd. atd. Nakonec to ale všechno dobře dopadne.

JEN PRO ZVANÉ 2

komedie

5 m, 5 ž

Odehrává se taktéž ve slušně zařízeném pokoji běžné rodiny.

Volné pokračování komedie Jen pro zvané, které může vidět i divák, který neviděl jedničku. Opět jsme v rodině Harryho a Henrietty Hillových a jejich sluhy Wellmina, kam nyní přijíždějí dvě nevlastní a jedna vlastní matka Henrietty, aby svoji dceru poprosily o radu, zda muž, s kterým přijíždějí, je ten pravý. Nikdo je samozřejmě nečekal a bohužel stejně jako jsou neuvěřitelné všechny tři tchyně, tak jsou neuvěřitelní i jejich milenci – manažer, honák ovcí a vyhledávač filmových exteriérů a interiérů. Katastrofy na sebe nenechají dlouho čekat – problémy budou s parkováním aut, nákupem oblečení, chápáním cizích slov, záhadnou postavou za oknem, myšmi, květinami a vztahy všech dvojic.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz