Jungle

Titul v originále:

Autor: Joe Murphy
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 9 ženy 5

Joe Murphy, Joe Robertson (Velká Británie)

THE JUNGLE (DŽUNGLE)

9 m, 5 ž

Džungle – takovou přezdívku si vysloužil uprchlický tábor nedaleko Calais, který se postupně rozrostl v sofistikovanou strukturu s městskými částmi a prosperujícími podniky. V Džungli se potkávají muži i ženy všech věkových kategorií a nejrůznějších národností. Mluví se tu řadou jazyků, nikdo nikomu přesně nerozumí. Kromě zoufalých uprchlíků, kteří za sebou museli mnohdy zanechat své nejbližší, tu žijí i Evropané - většinou dobrovolníci, kteří se snaží pomoci. A jednou místní restauraci navštívil dokonce i foodkritik známých francouzských novin.

Ústředním příběhem hry je snaha mladé dobrovolnice Beth pomoci mladému uprchlíkovi Norullahovi uniknout z Džungle a dostat se do svobodného světa. Zároveň jsou sledovány mikropříběhy ostatních obyvatel Džungle, kteří si v těžkých podmínkách nacházejí alespoň nějaké pevné body a snaží se přežít, zahnat traumata minulosti i strach z budoucnosti.

Hra byla uvedena v koprodukci londýnského Národního divadla a Young Vic Theatre v červnu 2018 a sklidila nebývale pozitivní ohlas odborné kritiky i veřejnosti, o čemž svědčí i přenesení inscenaci na West End. Hra musí být obsazena herci různých etnických příslušností.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz