Kalifornská mlha

Titul v originále: Bakersfield Mist

Žánr: hra
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

KALIFORNSKÁ MLHA (Bakersfield Mist)

1 m, 1 ž

Komorní dialog dvou protichůdných postav - uměřeného intelektuála, kunsthistorika Lionela a svérázné Maude nad pravostí jednoho obrazu. Je jeho tvůrcem opravdu slavný Jackson Pollock? Maude ostře bojuje za své přesvědčení, neboť verdikt znalce umění Lionela může mnohé změnit. Dialog dokáže být přívětivý i překvapivý, napínavě detektivní i citlivě psychologicky odhalující nitra a příběhy jednotlivých postav. Hra v sobě ukrývá konverzační komedii, ale místy až jemně psychologické drama. Každopádně obě postavy se během dialogu poměrně dost obnaží – svěří se vzájemně se svými osudy.

První uvedení formou scénického čtení proběhlo ve Východočeském divadle Pardubice v listopadu 2014 pod názvem Maude, Lionel a prst Jacksona Pollocka. Česká premiéra proběhla v Divadle v Řeznické v březnu 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz