Kalte Duschen

Titul v originále: Kalte Duschen

Autor: Fred Apke
Žánr: komedie, groteska
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

partnerská komedie

Štěstí je možné dosáhnout mezi psem a kočkou, a mezi mužem a ženou ne?!

Terapeutka Paula je téměř hvězdou TV-show a její psychologické rady zachránili už nejedno manželství. Paradoxně se právě její manželství nachází v troskách, chybí jí tolerance a porozumění. Vydá se se svým manželem Clemensem na poslední společnou cestu – jedou prodat svůj dům ve Španělsku. Unaveni dlouhou cestou se zastaví na jednu noc v zanedbaném hotýlku na jihu Francie. V jediném volném pokoji je však manželská postel, v koupelně teče jen horká voda. Katastrofální podmínky, v nichž jsou postavy nucené přenocovat, jsou zrcadlem života a vzájemného vztahu – oba se snaží být korektní a nekonfliktní, což se jim příliš nedaří. A tak stačí malá jiskra a už se rozhoří oheň ironie a malicherných obvinění.

Manželská fraška s trefnými bonmoty a výstižnými zobrazeními partnerských stereotypů v nejobyčejnějších, ale i nejintimnějších situacích. Autor odkrývá s výjimečnou schopností bystrého pozorovatele mechanismy vztahové hry mezi mužem a ženou. Hra je divadelně efektní, textově vybroušená a tematicky vtipná zpráva o instituci manželství, v níž se dozvíte, co si rozhodně nebalit do kufru na společnou cestu s manželkou, jak škodlivé je vést dlouhé telefonické rozhovory s milenkou, proč se nepředstavovat hotelovému personálu vlastním jménem či na čem je založená manželská selanka naivní telefonistky a snaživého pyrotechnika. Co se s jistotou nedozvíte? Nějaký stoprocentně osvědčený recept na řešení manželské krize.

Komedii např. s úspěchem uvedlo na Slovensku Divadlo Komédie v roce 2017 pod názvem Horúca sprcha.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz