Kartářka

Titul v originále:

Autor: Hynek Jurman
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 4

Hynek Jurman

KARTÁŘKA

7 m, 4 ž

hořká komedie

V hospodě se pravidelně shází šestice lidí a všichni si pochvalují, jak jsou šťastní a spokojení. Podnikatel Emil a jeho žena Alena mají radost z vydělaných peněz, Eva ze sportování a zdravého životního stylu, Hanka ze svých potomků, protože žije jenom pro ně, Řehtal je stále veselý a sype vtípek za vtípkem a Casanova se chlubí velkým počtem milenek, které mu dávají chuť do života.

Hanka si do restaurace objednala kartářku, slovo dá slovo a služeb kartářky postupně využijí úplně všichni, i když někteří neradi. Kartářce to moc nejde, zpočátku tápe, ale s vypitým alkoholem si je jistá v kramflecích a nakonec všechny odhalí - ani jeden z nich šťastný není. Spokojenost jenom předstírají a nevědí, co s životem.

V závěru se odehrají mnohá překvapení, hrdinové změní priority a jdou hledat lepší zítřky. Hra končí poznáním, že smích a dobrá nálada jsou nad všechny karty a horoskopy.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz