Každé tvoje narozeniny

Titul v originále: Your Every Birthday

Žánr: komedie
Překladatel: František Karoch
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 8

Hra odehrávající se ve dvou dějištích, v obýváku a v kavárně, začíná v roce 1957, kdy hlavní postava Marijan staví své desáté narozeniny, a končí v roce 2017, kdy oslavuje své sedmdesáté narozeniny. Během těchto šedesáti let se divák seznámí s jeho prarodiči, rodiči, vlastními i nevlastními sourozenci, přáteli a partnerkami, kteří utvářeli jeho život. Charaktery postav a jejich priority se během času mění, stejně tak vztahy mezi nimi, sny narážejí na skutečnost, přibývá zkušeností na cestě životem.

Hra je tvořena ze sedmi scén, každá se odehrává během Marijanových narozenin, takže každých deset let jsou postavy něčím jiné. Hra tak nabízí tvůrcům impresivní role, neboť herci ztvárňují věkové rozpětí od dítěte k seniorovi. V dramatických scénách najdeme humor i silné emoce, nečekané zvraty, nostalgické reminiscence, rekapitulaci starých dobrých časů…

Hra byla zatím přeložena do čtyř jazyků a byla uvedena v prosinci 2018 v Chorvatském národním divadle v Záhřebu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz