Každému jeho psychoterapeuta

Titul v originále: Neurosen Kavalier

Autor: Gunther Beth, Alan Cooper
Žánr: komedie
Překladatel: Vladislav Kilian
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 3

Gunther Beth a Alan Cooper

NEUROSEN-KAVALIER (Každému jeho psychoterapeuta)

Přeložil Vladislav Kilian

4 muži, 3 ženy

Psychoterapie je stále vyhledávanějším oborem. I u nás stoupá počet lidí, kteří trpí poruchami nejrůznějších duševního života a vzhledem k tomuto stavu vzrůstá i počet psychoterapeutických ordinací a také počet léčebných praktik a teorií. Žádný div, že se na trhu, vedle seriózních psychoterapeutů především z řad psychiatrů a psychologů, objevuje i nemálo šarlatánů.

A právě do tohoto prostředí zabloudí Felix Bollmann, zlodějíček "pracující" v obchodních domech. Muž, který se ve svém pohnutém životě může prokázat i studiem několika semestrů zvěrolékařství. Bollmann - podvodníček s otevřeným srdcem a s nesmírnou pohotovostí. On je tím, koho člověk potkává jen zřídka kdy: počestný podvodník...

Co se všechno může stát, když takovýhle typ zabloudí do psychoterapeutické praxe a když je "vpuštěn" na pacienty? Něco, co se stává i v životě: cosi docela pozoruhodného - v psychodžungli se najednou rozjasní a Bollmann slaví terapeutické triumfy! Jak podivné se zdají být jeho metody, tak obdivuhodné jsou výsledky. Laik žasne, odborník se diví! A tak se Bollmann stává "kavalírem neurotiků", který připomíná starou medicinskou moudrost: existenci uzdravující síly člověčenství. Že si při tom i Bollmann "přijde na své", to je věcí cti - ale vlastně je to vedlejší. Na své si ale rozhodně přijde především publikum.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz