Kde nebylo nic

Titul v originále: Kde nebylo nic

Autor: Zuzana Kalousová
Žánr: komedie, muzikál
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 4

KDE NEBYLO NIC

5 m, 4 ž, 1 dívka/chlapec

muzikál

Původní komediální muzikál o cestě „od nikam do nikam“, který svým stylem osciluje „někde mezi vlastníky ze hry Jiřího Havelky a přáteli z muzikálu Company Stephena Sondheima“.

Skupina ochotníků se snaží udržet nad vodou svůj skomírající divadelní spolek. Pokud se jim nezvýší návštěvnost, přijdou o finanční podporu města a budou muset ukončit svou činnost. Pod vedením nezdolné režisérky Marie bojují o zachování své existence, dokonce se pokusí nastudovat muzikál z Broadwaye. Nic se jim ale nedaří. Před premiérou Maryši na poslední chvíli vypadne hlavní postava kvůli inventuře v práci a žádost o licenci na zahraniční muzikál je jim zamítnuta. Ve chvíli zoufalství jednoho z herců napadne nalákat diváky na příslib nahoty na jevišti. Uprostřed nácviku uměleckého svlékání si pak herci – ochotníci musejí odpovědět na otázku, proč se vlastně divadlu navzdory nedostatku času a (upřímně) i talentu věnují a co by pro ně znamenalo, kdyby jejich divadlo muselo skončit.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz