Kdo zachrání kovboje?

Titul v originále: Who´ll Save the Cowboy?

Autor: Frank D. Gilroy
Žánr: hra
Překladatel: Jiří Mucha
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Frank D. Gilroy (USA)

KDO ZACHRÁNÍ KOVBOJE? (Who´ll Save the Cowboy?)

přeložil Jiří Mucha

5 m, 2 ž

Larry umírá na následky zranění z války - to utržil před patnácti lety při záchraně svého přítele Alberta. Přichází Alberta navštívit, aby se přesvědčil, že svůj život neobětoval marně.

Albert žije ve stavu ztráty veškerých iluzí, v nešťastném manželství, na němž se podepsalo narození nemocného synka, který žije v ústavu. Přesto se Albert před Larrym snaží vytvořit iluzi šťastného života, po letech zdobí stromek pro své dítě, ač ví, že žádné dítě nepřijde a láskyplný vztah se svou ženou Helenou se snaží alespoň předstírat. Albert musí odejít do práce a tehdy se Larry od Heleny dozvídá pravdu. Na konci hry vědí všichni všechno - Albert s Helenou vědí, že Larry umírá, že jeho úspěšně se vyvíjející život přerušilo zranění, které mu přivodila snaha zachránit kamaráda, a Larry zase od Heleny ví, jak prázdný a nešťastný život zachránil.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz