Kebab

Titul v originále: Kebab

Autor: Gianina Carbunariu
Žánr: hra
Překladatel: Jitka Lukešová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

Gianina Cărbunariu (*1977, Rumunsko)

KEBAB (MADY-BABY. EDU)

přeložila Jitka Lukešová

2 m, 1 ž

Při letu do Dublinu osloví dívka mladého muže vedle sebe - je vizuální umělec a dostal v Dublinu stipendium. Zatímco on má z letu strach, dívka je totálně nadšena - jejímu příteli, Rumunovi žijícímu ilegálně v Irsku, se údajně vede dobře, a proto ji pozval k sobě. Po příletu však následuje hořké zklamání - dívka se dozví, že by měla pro svého přítele pracovat jako prostitutka. Navíc má falešný pas a přítel ji má zcela v hrsti. Potkává opět mladého muže z letadla - studuje film, ale marně hledá práci. Pod tlakem nakonec přislíbí natočit pro dívčina přítele pasáka film pro pornostránky. Zpočátku vše klape, nicméně mezitím se dívka do studenta zamiluje a čeká s ním i dítě. Student sice získal dobrou práci, ale je vydírán pasákem, takže vzniká začarovaný milenecký trojúhelník. Fotbalový zápas mezi Irskem a Rumunskem, kterým hra končí, vzbouzí ve všech třech patriotické pocity k zemi, do které se nechtějí v žádném případě vrátit: jsou přeci na Západě tak štastni!

Hra byla v roce 2006 uvedena na mezinárodním divadelním festivalu Biennale nových evropských her ve Wiesbadenu. U nás hru uváděl soubor Company.cz ve Strašnickém divadle a poté v divadle Komedie od listopadu 2007 do dubna 2016.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz