Kein Schiff wird kommen

Titul v originále: Kein Schiff wird kommen

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2

Nis-Momme Stockmann (Německo)

KEIN SCHIFF WIRD KOMMEN (ŽÁDNÁ LOĎ V DOHLEDU)

1 m (možno více herců)

Stockmann vypráví o potížích a strázních nedobrovolného navrátilce. Sarkastický text je koncipován jako monolog mladého autora, jenž by rád psal o německé jednotě, poněvadž by to zcela jistě „bylo přínosné pro jeho kariéru“. Jeho otec žijící v odloučení na jednom německém ostrově mu má sloužit jako jakýsi „žijící materiál pro rešerše“. Protagonista však uvízne u tématu změny poměrů po pádu Berlínské zdi – dostihne ho totiž nemilosrdně jeho vlastní osud a minulost.

Divadelní hra byla vybrána mezi čest finálových dramat festivalu nejlepších současných her německojazyčné oblasti v Mülheimu 2010. Autorovy tři hry byly uvedeny v krátkém časovém rozmezí a získaly si hned u německé odborné veřejnosti značný respekt. Hra Kein Schiff wird kommen byla uvedena v únoru 2010 v Staatstheater Stuttgart a analyzuje vlastně tři témata (počet herců není určen) – komplikovaný vztah syna a otce (stejné téma najdeme i v Stockmannově hře Der Mann der die Welt aß), pochybnosti mladého autora o sobě samém a také sarkastickou kritiku byznysu kolem divadla a divadelního trhu, jenž s ekonomickým cynismem využívá dramatické texty i jejich autory.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz