Kill Baby

Titul v originále: Kill Baby

Autor: Ivana Sokola
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 3

Dcera, matka, babička: tři ženy, tři generace, jedna rodina, jeden panelákový byt. Sedmnáctiletá Kitti je těhotná, s někým z desátého patra. Její matka Viki ví, jaké to je: také byla mladá, těhotná a sama, v  jejím případě to nebyla první láska, ale druhá. Chtěla by své dceři pomoci, ale jak? A babička Sugar toho zažila hodně, poté přišla na panelákové sídliště. Teď si peče v klidu dort, protože toho ví o různých životních krizích hodně.

Neúprosně se blíží okamžik, kdy se Kitti musí rozhodnout, zda si dítě nechá, či nikoliv. Navíc se do sporů mezi třemi ženami stále více promítá rodinná historie - vzpomínky na dětství v opuštěných krajích, na rané mateřství a na nepřítomné otce, na jakoby předepsané životopisy a na krátké štěstí v lásce. Pro Kitti vyvstává jednoduchá a důležitá otázka: jaký život tedy čeká na ni?

„Poetické postavy i jazyk, autorka dokáže své postavy nesoudit ani neodsuzovat, ale dává jim prostor, v němž mohou rozvinout svou složitost, text se zabývá celou řadou relevantních otázek, které se netýkají pouze tématu ženství. Hra, která nabízí silné role pro tři ženy, získala cenu pro mladé dramatiky Kleist-Förderpreis für junge Dramatikerinnen und Dramatiker 2021 a byla uvedena v Nationaltheater Mannheim v září 2021.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz