Kissing Christine

Titul v originále: Kissing Christine

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

John Patrick Shanley (USA)

KISSING CHRISTINE (CHRISTININ POLIBEK)

1 m, 1 ž

komorní konverzačka

Larry a Christina se sejdou na večeři v thajské restauraci. Je to jejich první rande, vůbec se neznají. Z jejich rozhovoru brzy pochopíme, že to není obyčejný pár. Christinina osobnost musela být znovu vybudována. Před dvěma lety měla nehodu. V jednom obchodě propadla otevřenými padacími dveřmi a zranila si hlavu. Následkem této nehody jí museli zrekonstruovat tvář.

Vypadá tedy jinak. Je hezká, ale jinak hezká než dřív. Podstatnější však je, že utrpěla vážný otřes, v jehož důsledku došlo ke změně její osobnosti. Stala se mnohem příjemnější. Ale dost ji to vykolejilo. Larry ji ohromeně vyslechne. Ale i on má co prozradit. Je ženatý a má dvě děti. Se ženou mají veliké problémy. Ke schůzce ho přivedla jeho osamělost a frustrace. Dva lidé, které jejich traumata vytrhla z běžného životního modelu. Jeden druhému pomáhají tím, že spolu vedou hluboce zaměřený rozhovor. A společným polibkem se nakonec znovu spojí s něčím životně důležitým.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz