Klub hypochondrů

Titul v originále: Klub hipochondryków

Autor: Meggie W. Wrightt
Žánr: komedie
Překladatel: Anna Plasová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Hlavními hrdiny této svižné konverzační komedie jsou tři kultivovaní pánové těsně kolem čtyřicítky stižení krizí středního věku a neutuchající hypochondrií. Následkem různých životních peripetií žijí spolu v jednom bytě a vzájemně se popichují. Zrovna když se chystají společně oslavit čtyřicátiny jednoho z nich, vnese záměna obleků v čistírně do jejich domácnosti zmatek, který jim nakonec do života přivede několik starých i nových známostí.

Hra je zasazena do bytu britských gentlemanů a těží především z jejich špičkování a propletence vzájemných vztahů (bývalá manželka jednoho hrdiny je milenkou druhého hrdiny, který je zároveň plastickým chirurgem třetího hrdiny a otcem milenky čtvrtého hrdiny). Odehrává se celá v jediném prostoru – obývacím pokoji – a s výjimkou epilogu také během jediného odpoledne. V Polsku se tato komedie stala v roce 2012 v hvězdném obsazení dlouholetým hitem varšavského Divadla Syrena.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz