Kniha kouzel fuč

Titul v originále:

Žánr: hra pro děti
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 5

Kateřina Lužná

KNIHA KOUZEL FUČ!

1 m, 5 ž

hra pro děti

Pohádková hra, kde v přehlubokém lese na starém hradě žijí dvě docela mladé (dohromady jim ještě nebude ani čtyři sta let) čarodějnice. Život to ovšem není valný. První z nich, Krákorka, jen hledí do křišťálové koule na chasníka Heřmana a neustále po něm vzdychá. Druhá, Zlobucha, zase v jednom kuse mrzoutí, protože jí prázdný žaludek nenechá ani chvíli na pokoji a vyzpěvuje hladovou písničku o starých časech, kdy ještě mívaly knihu kouzel. Ta se ovšem ztratila a čarodějkám teď nezbývá než se živit tím, co les dá.

Jenže tak dlouho se žije z ruky do pusy, až přiletí přísná kouzelnická inspekce. Co si nezdárné čarodějnice počnou? Podaří se jim vyklouznout ze spárů přísné inspektorky Čaromíry a popletené kolegyně Metlice? Naštěstí Krákorka se Zlobuchou nakonec napraví zmatek, do něhož se zamotají nejen ony, ale i Heřman a jeho milá Růženka, a najdou i ztracenou knihu kouzel.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz