Komisař Bambula (Močál Story)

Titul v originále: Komisař Bambula

Autor: Ivan Mládek
Žánr: komedie, detektivka, muzikál
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 4

KOMISAŘ BAMBULA

detektivní muzikál pro celou rodinu

6 m, 4 ž (+ taneční skupinka)

Veršovaný rodinný muzikál pro malé i velké, ve kterém zazní dvanáct největších hitů Ivana Mládka (Medvědi nevědí, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez aj.).

Jednoduchý příběh s minimem dějových odboček vychází z písně Dáša Nováková. Dvě kamarádky, Dáša Nováková a Stáňa Poláková putují krajem, aby vypátrali nezvěstnou Blážu Procházkovou. Cestou potkají řadu dalších postav, epizodních (Listonoška, Karkulka, Starosta, Myslivec, trampové…) i pro jejich pátrání zásadních (policista Véna Rambo Dopil a především pak komisař Jaroslav Bambula, který přijel pomáhat s pátráním po pohřešované vlakem z Opavy (Rychlík jede do Prahy) - a jeho zpoždění způsobil křeček na kolejích (Neopatrný křeček). Kam mohla Bláža zmizet? Podezření padá na různé lesní obludy (Jožin z bažin). Během pátrání mj. přistihnou obézní Lindu, jak ničí ze závisti Blážin prázdný dům, stává se tak hlavní podezřelou. Podezření padne i na Blážina strýce, vodáka Bendu (Jez) či na zhrzeného milence Bláži Haryho z Brna (Brno je zlatá loď). Blážu viděli v lese i dva trampové či stařena kořenářka, která začne věštit z mapy v tabletu – a zjistí, že Bláža je na Prachovských skalách, kam vylezla s horolezci – zachrání ji hasiči s plachtou. Vše tedy dobře skončí a Bláža může kamarádkám konečně ukázat svoji novou halenku.

Text muzikálu tvoří především Mládkova vtipná, nekomplikovaná a překvapivá dvojverší, jež ocení dětský i dospělý divák. Jednoduchý děj je pak umně proložen známými hity Ivana Mládka, které jsou zasazeny do děje. Jde o nenáročný muzikál pro celou rodinu, s písničkami, které jsou známy napříč generacemi. Poprvé byl u nás uveden v Hudebním divadle Karlín v listopadu 2023 pod názvem Močál Story

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz