Kontakte

Titul v originále:

Autor: Sylvia Hoffman
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

Sylvia Hoffman (Německo)

KONTAKTE (KONTAKTY)

1 m, 1 ž

komorní komedie

4 ½ pokusu, jak najít pozdní štěstí

On, čerstvě rozvedený čtyřicátník, hledá novou známost na internetu – i v tomto věku mají přeci lidé nárok na štěstí. Na první schůzce však zjistí, že taktéž rozvedená dáma, jež se na internetu zdála být sympatická, je zcela jiná. Dává mu nepokrytě najevo, že jej považuje za suchara a bačkoru. Při druhé schůzce s jinou dámou se proto chová dynamičtěji a je více drzý, jenže druhá zájemkyně je dotčena a v slzách prchá. Ani další dva pokusy nedopadnou dobře, ačkoli se stále strategičtěji připravuje a trapně se pokouší působit sympatickým dojmem. Jenže čím víc se snaží přizpůsobovat situaci, tím hůř jeho chování vyznívá. A vysněné štěstí nakonec přichází náhodou a neplánovaně.

Čtyři a půl prvních schůzek, jež vyplňují rozpaky, nedorozumění a špatně vedená komunikace a v nichž je žádostivý hrdina postupně konfrontován s pěti různými typy žen, které na jevišti ztvárňuje jedna herečka.

Komedie měla premiéru v březnu 2014 v divadle Salon Theater v německém Taunussteinu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz