Kramer vs. Kramer

Titul v originále: Kramer vs. Kramer

Autor: Avery Corman
Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

KRAMER VS. KRAMER (KRAMEROVÁ VERSUS KRAMER)

3 m, 2 ž, 1 chlapec

dramatizace / drama

Autorem této scénické verze jednoho z nejslavnějších filmů konce 20. století je sám autor jeho románové předlohy, spisovatel Avery Corman (1935).

Pro reklamního agenta Teda Kramera je reklama v životě na první místě. Když ho opustí žena Joanna, musí sám pečovat o syna Billyho. Po počátečním zmatku se vžije do nové role a probudí se v něm tak vřelý vztah k dítěti, že se smíří dokonce s profesionálním sestupem. Po 18 měsících se však Joanna vrátí a před soudem se domáhá nároku na Billyho. I když je jí přiřčen, nakonec se ho dobrovolně vzdá. Fascinující a dojímavý pohled na skutečný pohled – na rodiče i děti – manželského odloučení a rozvodu.

Hra se vyznačuje mimořádně výstižnými a emocionálně přesnými dialogy, které značně prohlubují naši představu o filmem proslavených postavách, jejich vztazích a jejich obecně rozšířených problémech. Kromě Teda, Joanny a Billyho Kramerových jsou všechny ostatní postavy připsány pouhým třem dalším hercům, takže i pro ně text představuje mimořádnou příležitost.

Světová premiéra této dramatizace proběhla v roce 2012 na newyorské Broadwayi.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz