Krize aneb Ještě jedna pohádka o lásce

Titul v originále: Crize san Inca o poveste de dragoste

Autor: Mihai Ignat
Žánr: hra, aktovka, komedie
Překladatel: Elisabeta Kučerová Fiedlerová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

Zručně a vtipně napsaný záznam několikaletého vývoje partnerského vztahu mezi Mužem a Ženou. Text ocení menší scény, které disponují vyzrálými hereckými osobnostmi a chtějí oslovit především publikum středního věku.

Poprvé na sebe narazí v posteli - jednou se probudí nazí vedle sebe, ani jeden si na nic nevzpomíná. Ale tak celá jejich love story začne. Několik krátkých vstupů do jejich příběhu stačí autorovi k tomu, aby zachytil všemožná, většinou důvěrně známá témata - on se cítí méněcenně kvůli vzhledu, ona je tlustá. Žena je také neuvěřitelně vztahovačná a sebenevinnější debatu je schopná zvrhnout v absurdní obviňování svého, teď už, manžela. On si i po letech užívá sexu, zatímco ona ho obviňuje, že v něm není žádná láska, ale jenom chtíč. A když se Muž snaží zvrátit nepříjemnou situaci (zavřeni ve výtahu) a splnit si erotickou fantazii, o které spolu před lety snili, tak ona se urazí. Závěrečný výstup je vlastně jenom několikastránkový sled invektiv, který ale nekončí nijak jinak, než smířením v posteli.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz