Krysa

Titul v originále: Krysa

Autor: Lenka Havlíková
Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 6

Lenka Havlíková

KRYSA

3 muži, 6 žen

Činoherní studio v Ústí nad Labem uvedlo jako další titul své české sezóny v režii Jiřího Pokorného hru své dramaturgyně Lenky Havlíkové. "Opera pro činoherce" přivádí na scénu obyvatele jednoho panelákového bytu - rodiče a jejich dvě dcery: Jedna z nich je krásná, druhá, Marie, náruživá čtenářka. Za opakujících se ubíjejících denních rituálů nenápadně stoupá napětí. Krysa, která se začíná náhle vyděšené Marii zjevovvat, postupně nabyde lidské podoby. Stane se Mariiným jediným důvěrníkem, jediným jejím poutem k životu. Rodina nechá nakonec Marii odvézt na psychiatrii. Ani život na klinice nepřináší kromě jiných rituálů a dávek sedativ Marii změnu. "Spadli jsme a už se nezvednem", konstatuje Krysa-Marie uvězněná "v potrubí".

Text poskytl ústeckému souboru základ k mimořádně působivé výpovědi o sílící hrozbě psychického vykolejení citlivého člověka v dnešním světě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz