Kuchyň

Titul v originále: The Kitchen

Žánr: hra
Překladatel: Jiří Mucha
Jazyk: čeština
Postavy: muži 16 ženy 13

Arnold Wesker (Velká Británie)

KUCHYŇ (THE KITCHEN)

z angličtiny přeložil Jiří Mucha

16 m, 13 ž

Dějištěm je kuchyň, kde se po celou dobu hry něco vaří, peče a krájí. Na jevišti je neustále spousta lidí, je tu cvrkot a shon - tak jak to má ve správné kuchyni být. Autor tady čerpá z vlastních osobních zkušeností, kdy sám pracoval jako kuchař.

U ploten se setkávají lidé různých ras, názorů a vyznání. Mají, či nemají mezi sebou vztahy. Každý má své místo, čas i povinnost. A za všemi neustále číhá neviditelný duch strávníků z restaurace. Jsou tu podřízení i nadřízení, nováčci i staří zaměstnanci, milenci i milenky. Kuchyň je jako laboratorní zkumavka plná chemikálií, jejichž reakce máme možnost sledovat

V roce 2011 se hra dočkala úspěšného comebacku a byla znovu s pochvalnými kritikami uvedena v londýnském Národním divadle:

http://www.telegraph.co.uk/culture/theatre/theatre-reviews/8749101/The-Kitchen-National-Theatre-review.html

http://www.ft.com/cms/s/2/05c67c68-d9fc-11e0-b199-00144feabdc0.html#axzz1YO9PdTAL

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/theatre-dance/reviews/the-kitchen-national-theatre-olivier-london-2351547.html

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz