Labour of Love

Titul v originále:

Autor: James Graham
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

James Graham (Velká Británie)

LABOUR OF LOVE (MNOHO POVYKU PRO LABOURISTY)

3 m, 3 ž

politická komedie

Také další z her Grahama Jonese má základ ve skutečných dějinných událostech. Tentokrát se autor věnuje historii britské Labouristické strany. Hra je zasazena do volební kanceláře Labouristické strany v severním Nottinghamshire mezi podzimem 1990 a jarem 2015. Člen parlamentu za Labouristickou stranu David Lyons se stará o modernizaci a volitelnost své strany. Jeho volební agentka, Jean Whittakerová zas dbá na dodržování morálních zásad a o prospěch místní komunity. Střetávají se tu filozofie s kulturou a na povrch se dostávají třídní rozdíly nejen uvnitř jediné politické strany.

Hra měla premiéru 27. září 2017 ve hvězdném obsazení dvou titulních rolí (Martin Freeman a Tamsin Greig) v Noël Coward Theatre v Londýně (produkce Michael Grandage Company a Headlong). Hra získala Cenu Laurence Oliviera 2018 za nejlepší novou komedii a v několika dalších kategoriích – včetně Nejlepší nové hry - byla nominována i jeho druhá nová hra Ink, kterou také naleznete v našem katalogu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz