Lächeln des Barracuda

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

Esther Vilar(ová) (Německo)

LÄCHELN DES BARAKUDA (ÚSMĚV BARAKUDY)

1 m, 1 ž, videozáznam (jinak 2 m, 2 ž)

Státní bankrot, ničení životního prostředí, nefunkční sociální systém – to vše jsou výzvy, které musí překonat kandidát na prezidenta USA, podporovaný svou manželkou.

V hotelovém pokoji se rozvíjí brilantní slovní duel mezi nadějným kandidátem na prezidenta Frankem Marvinem a jeho ženou Deborah, prominentní advokátkou. Frankova vážnost klesne poté, co se provalí jeho dlouholetý románek s blondýnou Scarlett. Mohla by pomoci mediálně viditelná omluva uražené manželce, avšak ta je hluboce raněná. Deborah přesto nabízí řešení, za jakých podmínek jejich vztah a Frankovu prestiž v očích voličů zachránit – protože není na post prezidenta oficiálně možná kandidatura ženy, požaduje Deborah polovinu moci, aby mohla reformovat vzdělání a zdravotnictví a aby dosadila do vysokých funkcí ženy. Plán vyjde a díky pracně vzkříšené lásce a důvěře zkouší Frank a Deborah společnými silami udělat svět lepším.

Inspirací hry se stali Hillary Rodhamová a Bill Clinton v roce 1993. Dnes nabývá hra na aktuálnosti díky spekulacím o možné kandidatuře Hilary Clintonové na post první prezidentky USA v roce 2016. Uzrál již čas na „nejmocnější ženu světa“? Šlo by o vítězství feminismu nebo už konečně rozumu?

Politicky aktuální, dynamická, zábavná konverzačka se skvělou příležitost pro dvojici herců, temperamentní a vášnivá hra o moci, lásce a sexu měla premiéru ve vídeňském Theater in der Josefstadt v roce 2002, v Německu byla uvedena v berlínském Schlosspark Theater v únoru 2015.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz