Ladies Night

Titul v originále: Ladies Night

Autor: Anthony McCarten, Stephen Sinclair
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 1

Anthony McCarten, Stephen Sinclair (Nový Zéland)

LADIES NIGHT (ZADÁNO PRO DÁMY)

6 m, 1 ž

Příběh party nezaměstnaných automechaniků, kteří si rozhodnou vydělat peníze striptýzem. Tento nápad, který u nás známe z filmu či muzikálu Donaha! (The Full Monty), znamenal největší kasovní trhák v dějinách novozélandského divadla. Autoři hry Ladies Night sice podali na produkci filmu Donaha! žalobu, ale nová, upravená verze mezitím stačila obletět svět. Naše země nebyly výjimkou. Soudní znalci zkoumali, do jaké míry se obě díla podobají a jestli tedy došlo k plagiátorství.

Alespoň o nápadné podobnosti ale nemůže být pochyb: skupina nezaměstnaných automechaniků jednou na nočním tahu přijde na myšlenku uspořádat striptýzové představení. Přes počáteční odpor některých zúčastněných a zoufalé první snahy se jim nakonec, za pomoci bývalé barové tanečnice Glendy, podaří sestavit pozoruhodnou show. Vstupenky na představení jsou prodané do poslední. Těsně před vystoupením se ale objeví bývalý kamarád Craig s výhružkou, že on a jeho parta přijdou na vystoupení a postarají se o pořádný problém. Striptéři se rozhodnou celou věc vzdát. Ovšem v okamžiku, kdy už se z jeviště ohlašuje, že show nebude, se všichni vrátí zpátky do hry. Představení má obrovský úspěch.

Rozdíly mezi novozélandskou a anglickou verzí jsou minimální, v první se víc tancuje, v druhé se na úkor tance do popředí dostává sociální tématika. Obě verze výborně charakterizují rozdílnou typologii jednotlivých protagonistů a obou je zábava zaručena.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz