Lärm. Blindes Sehen. Blinde sehen!

Titul v originále: Lärm. Blindes Sehen. Blinde sehen!

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

LÄRM. BLINDES SEHEN. BLINDE SEHEN! (Hluk. Věštba. Slepí vidí!)

3 m, 3 ž / variabilní obsazení

Mocní nás sledují."

 

„My" jakožto dav občanů čelí různým Gatesům, Kurzům, Sorosům či Rothschildům, Číňanům a Američanům, ale i bohům či čarodějkám. Mocní nás však nesledují s kdovíjakou lhostejností, jak jsme si „my" dlouho mysleli - oni se o nás intenzivně zajímají. Vytvořili virus speciálně k tomu, aby nás zdecimoval, vyvinuli vakcíny, které nás spolehlivě zabíjejí, a případně nám pod kůži vpraví mikročipy, aby nás během posledních předsmrtných křečí neztratili z dohledu.

O ztrátě důvěry a rostoucím odcizení mezi těmi „dole" a těmi „nahoře" se příliš nemluví. Intenzivní, toxický a fyzický je vztah mezi bohy a pozemšťany, mezi Kirké a skupinou přeživších mužů v čele s Odysseem, které čarodějka pomocí neznámé tekutiny promění v prasata. Jenže nešlo i předtím o prasata? Nebyli to právě lidé jakožto prasata, kteří významně přispěli k rozšíření viru za hranice okresu? A co velké masokombináty, kde se prasata hromadně zpracovávají na potraviny? Pandemie, vnímaná jako prasečí chřipka, která je opředená mýty, inspirovala autorku k originálnímu, jasnozřivému textu o tom, jak málo rozumíme a chceme rozumět své situaci a jak málo hluku kolem ní děláme. „Oni nás nevidí, neslyší, ale chtějí nás zničit."

Uvedení v Deutsches SchauSpielHaus Hamburg zaujalo porotu Mülheimer Thetaertage 2022 a hra patřila k nominovaných textům na této prestižní přehlídce.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz