Láska! Prsty! Salman Rushdie!

Titul v originále: Láska! Prsty! Salman Rushdie!

Žánr: hra, komedie
Jazyk: čeština, slovenština
Postavy: muži 3 ženy 1

Rudo žije už léta ustáleným způsobem života – píše knížky, které nikoho nezajímají, užírá se stavem tohoto světa, hraje si sóla na imaginární kytaře a tuto pokojnou idylu narušují jen nevyžádané návštěvy bývalého spolužáka Soetkina, kterého se Rudo snaží zbavit stejně neúspěšně jako svých hemoroidů. Rudův svět se ovšem otřese v základech, když do něj vstoupí bývalá spolužačka Nele. Co po něm ta proklatá žena po dlouhých letech chce? Proč se na něho tak divně dívá? A proč ho zve dokonce na večeři? Jakoby mu nestačili problémy se Soetkinem, který ho zatahuje do kalných vod kriminálního podsvětí… Jde zkrátka o hodně - o lásku, prsty a Salmana Rushdieho.

Hra vychází volně z povídek téhož autora Za vodou a O skutečné hodnotě literatury z komiksové knihy Rudo. Měla světovou premiéru v bratislavském divadle Astorka Korzo 90 v režii M. Vajdičky v květnu 2021. Českou premiéru v překladu V. Čepka chystá Divadlo na Vinohradech (2022/23).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz