Láska, vole

Titul v originále: Láska, vole

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 4

Petr Kolečko
LÁSKA, VOLE

6 m, 4 ž

Teenagerská komedie s prvky horroru. Svěží, originálními „hláškami" nabitý text líčí základní konflikt punkové a popové kapely na společné koncertní šňůře. Děj se odehrává převážně v backstagi hudebního klubu, kde jsou dvě kapely (a současně dva odlišné světy) z producentských důvodů nuceny hrát společně a váže je i společná hitovka „Prasata táhnou", ovšem ve dvou odlišných verzích. Původní silná „stylová" nevraživost musí jít stranou ve chvíli, kdy vyjde najevo, že sestra punkerky Tequily žije s leadrem „diskantů" Étienem. Tomu byl manažerem obou kapel, velkým bossem, svěřen do opatrování milovaný pudlík. Po návštěvě své sestry se do pudlíka alkoholem prolitá a depresemi utápěná Tequila zamiluje a mluvíc v poetickém blankversu s ním odchází do noci. Šílená Étienova pátrací akce po tom nejdražším, co jeho šéf má, nabere nečekané obrátky, na jejichž konci vrcholí citové vypětí smutného psiska a zdeptané Tequily v coolnessovskou pointu s anticky tragickou katarzí a mrtvolou na jevišti.
Hra o mladých lidech, kteří žijí ve zfalšovaném světě lifestylových časopisů a televizních seriálů. Zahlceni obrazy dokonalého štěstí a pravé lásky už neumí dokonalé štěstí a opravdovou lásku vlastně poznat. Navazují účelové vztahy, protože důležitější je, s kým jsem viděn, než s kým žiju - stejně jako je důležitější, jak vypadám, než kdo jsem.
Hra získala Cenu Evalda Schorma za rok 2007 a byla uvedena v sezóně 2007/2008 v divadle DISK, dalšího uvedení se dočkala v DFXŠ Liberec (prosinec 2011).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz