Last Match

Titul v originále: Last Match

Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

THE LAST MATCH (Poslední zápas)

V semifinále US Open se utkávají tenisový veterán třicátník Američan Tim a mladý ambiciózní ruský profesionál Sergej. V obecenstvu nechybí jejich partnerky – Timova manželka, trenérka Mallory a Sergejova snoubenka, příležitostná modelka a herečka Galina. Čas hry se kryje s průběhem klíčového zápasu, do něhož oba protagonisté vstupují nejen se svými tenisovými dovednostmi, ale i se všemi svými životními zkušenostmi, traumaty a způsoby, jak se s nimi pokoušejí vyrovnat. Aniž by se jedinkrát dotkli míčku, dokážou nás postavy provést svým strhujícím – nejen sportovním – osobním dramatem. A to i v případě, že o tenisu nevíme skoro nic…

Hra měla premiéru v City Theater v Pittsburghu v roce 2016. Rok předtím se Anna Ziegler zařadila mezi nejslibnější a posléze nejhranější současné dramatičky úspěchem své hry Snímek č. 51 ve West Endu (česká premiéra v Divadle v Celetné a v překladu Jitky Sloupové následovala v roce 2018). Česká premiéra této hry - září 2022, Divadlo Petra Bezruče, Ostrava. 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz