Late Company

Titul v originále: Late Company

Autor: Jordan Tannahill
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Rok po sebevraždě svého syna pozvou Deborah a Michael na večeři Curtise, chlapce, který ho šikanoval a jeho rodiče. Recept na příjemně strávený večer? Deborah a matka Curtise Tamara si to ze začátku myslí a snaží se podle toho usmívat. Netrvá dlouho, než začnou padat u stoly věty, které už nelze vzít zpět.  

Hra citlivě a přitom neúprosně pokládá jednu zásadní otázku: kdo za smrt šestnáctiletého Joela nese vinu? Jeho rodiče? Rodiče chlapce, který ho šikanoval? Rodiče mají různé názory na výchovu kluků v pubertě a na to o čem se doma má mluvit a o čem mlčet.  

Jordan Tannahill je mladý talentovaný kanadský autor. Late Company napsal v reakci na sebevraždu patnáctiletého chlapce z jeho rodného města, jehož příběh odstartoval celostátní debatu o šikaně a homofóbii na školách.  

Diváci poprvé měli možnost vidět Late Company na kanadském divadelním festivalu SummerWorks v roce 2013, kde inscenace sklidila obrovský úspěch. Evropské premiéry se hra dočkala v roce 2017 v londýnském divadle Finborough, odkud se přesunula i na West End. 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz