Laurel and Hardy

Titul v originále: Laurel and Hardy

Autor: John McGrath
Žánr: hra, hra historická
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

LAUREL AND HARDY (Laurel a Hardy)

Hra, která vzdává hold jedné z nejznámějších komických dvojic známých nejen na americkém filmovém plátně. Divadelní biografie Stana Laurela a Olivera Hardyho.

Jaké byly začátky slavné komické dvojice a v čem jejich komičnost vlastně spočívala? To jsou otázky, které dokážou nejlépe zodpovědět pouze samotní Laurel a Hardy. A tak v tomto textu jejich postavy znovu ožívají mezi nebem a zemí a způsobem sobě vlastním v jednotlivých dobách vzpomínají na průběh své tvorby i důležité osobnosti a události v životě, které byly pro jejich uměleckou činnost zásadní. Všechny zásadní momenty jsou předváděny i přítomným divákům, a to nepřekvapivě s notnou dávkou vtipu, který nikdy nezestárne.

Hra měla premiéru v březnu roku 1976 v Traverse Theatre v Edinburghu, v rolích komiků se představili Kenny Ireland a John Shedden. Od té doby si hra získala oblibu po celém světě, a to i mezi fanoušky známé dvojice.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz