Lebka

Titul v originále:

Autor: Milan Lukáš Šnajdr, Francis Crawford
Žánr: dramatizace
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

Milan Lukáš Šnajdr

LEBKA

1 m (1 m, 1 ž)

dramatizace - divadelní horor

Na motivy povídky F. M. Crawforda Vřeštící lebka. Opuštěný dům, opuštěný muž, temná noc, temná minulost - ideální základ pro napínavý a strašidelný příběh, v němž hraje roli vražda, smrt a pomsta. Tajemství se ale nesmí prozrazovat, to by pak nebyla žádná hra, pokud to ovšem hra je…

Vypravěčem a hlavním hrdinou příběhu je mladý muž, kterého pronásleduje vina a přízrak. Nemůže spát, nemůže jíst. Už nemůže. Nedovolí mu to. Možná to byl on, kdo přivedl svého bratrance Luka Pratta na nenápadný způsob, jak se zbavit manželky. Možná byla ta žena opravdu zavražděna a její nepokojný duch dál bloudí domem. Manžel už skonal za nejasných okolností a v opuštěném sídle přebývá přítel. Ale zdědit dům, ve kterém straší a možná mstivý duch touží právě po vašem skonu, není žádná výhra.

Divadelní adaptace dnes již klasické hororové povídky je variací nejen na text F. M. Crawforda, ale především jde o původní pokus o horor na divadle.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz