Ledový střep

Titul v originále: A Splinter of Ice

Autor: Ben Brown
Žánr: hra, komedie, komorní drama
Překladatel: Michal Zahálka
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

Je mrazivý únorový večer v Moskvě, píše se rok 1987. Studená válka už pomalu začíná brát za své a slavný spisovatel Graham Greene, který do Ruska přijel na mírovou konferenci, se vydává navštívit dávného přítele Kima Philbyho. Nejslavnější sovětský agent v MI6 býval kdysi jeho nadřízeným – a teď se po mnoha letech odloučení scházejí, aby vzpomínali. Zdá se ale, že minulost je pro oba bývalé špiony, ale i pro Philbyho ruskou ženu Rufu, stále velice živá. O čem se vlastně dá mluvit, když není zřejmé, kdo všechno poslouchá?

Konverzační hra Bena Browna (podle Michaela Billingtona „předního historika mezi britskými dramatiky“), plná zvláštní špionské nostalgie, ale i cynismu a sarkastického humoru, má premiéru v produkci Original Theatre 15. dubna 2021 nejprve coby on-line zveřejněný záznam, během léta potom zamíří na turné po Británii. Grahama Greena hraje významný shakespearovský herec Oliver Ford Davies.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz