Let It Snow

Titul v originále: Let It Snow

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Peter Quilter (Velká Británie)

LET IT SNOW

hudební komedie

3 m, 2 ž, pianista

Nejslavnější vánoční písně repertoáru 50. let (včetně titulní Let It Snow) tvoří neodmyslitelnou součást hudební komedie známého autora her ze zákulisí šoubyznysu (Na konci duhy, Opona nahoru, Je úchvatná! a další tituly). Tentokrát Quilter zavádí diváky do staromládenecké domácnosti barového pianisty a baviče Jacka Nightingalea. Nelze však očekávat, že by Jack strávil klidné a tiché anglické vánoce ve společnosti svého sluhy Grahama: zcela neočekávaně se k němu totiž „nastěhují“ jeho rodiče Charlie a Beatrice, rovněž veteráni šoubyznysu, kteří normálně tráví odpočinek ve svém venkovském domě, a také jeho profesionální partnerka zpěvačka Maggie, jejíž city k němu zůstávají neopětovány. Charlie s Beatrice, jejich kariéra je dávno minulostí a oni jsou odsouzeni trávit čas jen spolu, hledají v synově domě neutrální půdu, jež by tlumila jejich každodenní půtky. Vzájemné špičkování mezi nimi a synem a mezi sebou navzájem však postupně přerůstá ve stále tvrdší insinuace. A jedné noci je to na Beatrice příliš – a stará dáma se rozhodne prchnout do Francie. Nebo to byl celé její plán – deponovat Charlieho u syna a vydat se sama vstříc „novému životu“? Všichni jsou konsternováni a Charlie s Grahamem jsou nakonec vysláni, aby Beatrice v Doveru přemluvili k návratu – jako záminka má sloužit Jackovo zdraví. Ráno se Beatrice skutečně vrátí – ale bez Charlieho. Aby nepropadl Beatricin lodní lístek, vydá se do Francie on. Ale ani jejímu smíření s rozpadem manželství s Charliem není dopřáno dlouhého trvání: ukáže se, že ani Charlie nakonec neodplul. Něco se ale musí změnit! Charlie alespoň cestou našel způsob, jak jejich soužití přeorganizovat, aby se stalo snesitelným. A nový impuls toto noční dobrodružství vneslo zřejmě i do nevyhraněného vztahu Jacka a Maggie.

Duchaplná konverzačka ve starém anglickém stylu dává příležitost pěti komediálně a pěvecky disponovaným hercům dvou generací.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz