Letní vosy v listopadu

Titul v originále: Letnije osy kusajut nas daže v nojabre

Žánr: absurdní komedie
Překladatel: Tereza Krčálová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

Ivan Vyrypajev (Rusko)

LETNÍ VOSY NÁS ŠTÍPOU I V LISTOPADU (LETNYJE OSY KUSAJUT NAS DAŽE V NOJABRE)

přeložila Tereza Krčálová

2 m, 1 ž

absurdní komedie

U koho byl Marek minulé pondělí? U Jeleny, jak tvrdí ona, nebo u Josefa? A pokud byl u Jeleny, jak ona sama telefonicky potvrzuje, proč potom lže Josef a proč lže i jeho žena Marta a dokonce i jejich sousedka? Při hledání pravdy to vypadá, že se Marek točí v bludném kruhu. Komu má věřit – své ženě Jeleně, nebo svému kamarádovi Josefovi? Navíc ho zneklidňuje nejen slepá ulička, do níž se se svou ženou dostali, ale také pošetile znějící úhybné manévry obou dvou – ti se navzájem osočují z duševní nemoci, hovoří o světabolu a sebenenávisti, vyprávějí si filozofické příměry a skončí u otázek víry a náboženství, takže všem už hučí v hlavě. U koho Marek v pondělí byl, ti tři nezjistí, ale to nakonec není důležité, protože se ukáže, v čem je příčina jejich špatné nálady – už tři dny prší.

Absurdní komedie o samotě, lásce, zodpovědnosti a důvěře měla premiéru v únoru 2013 v Městském divadle v Chemnitz (Städtisches Theater Chemnitz). Česká premiéra proběhla v Jihočeském divadle Č.Budějovice v únoru 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz