Letter to a Daughter

Titul v originále: Letter to a Daughter

Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

Arnold Wesker (Velká Británie)

LETTER TO A DAUGHTER (DOPIS DCEŘI)

1 ž

Monolog pětatřicetileté zpěvačky, která píše dopis své dopsívající dceři. Trápí jí pocit viny, že nikdy nebyla dobrou matkou. Odjížděla na turné, chodila se bavit do společnosti a dceři se nevěnovala. Proč jí teď chce psát dopis? Chce jí dát moudré rady do života? Aby nebyla zpěvačkou jako její matka, aby byla čímkoli, herečkou, tanečnicí... Chce se jí ospravedlnit? Říci jí něco o sobě? O otci alkoholikovi, kterého milovala, a který jí po tmě ve sklepě učil ničeho se nebát. A neměl pro ní jiné ambice, než aby byla šťastná. Tak se stala učitelkou zpěvu.

Melanie uvažuje o svém životě, bilancuje a uvědomuje si, že největším darem pro ni je její dcera. Všichni jí považují za vyspělou a vyrovnanou, ale Melanie cítí, že dcera není šťastná. Vzala na sebe předčasně zodpovědnost a stará se o roztržitou matku.

Zajímavý portrét mladé ženy je komponován do pěti částí. Prózu střídají písně, které zpěvačka zpívá své dceři.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz