Lichtgestalt oder Das Schwein des Anstosses

Titul v originále: Lichtgestalt

Autor: Ulv Jakobsen
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 2

LICHTGESTALT oder DAS SCHWEIN DES ANSTOSSES (Podoba světla aneb Vepřový problém)

konverzační komedie

Jako gesto smíření jsem sehnal pět kilo nejlepšího bio masa, za steaky z legendárního chovu jsem jel víc než hodinu."

Manželé Kellerovi pozvali manžele Fehlhardtovy na grilování. Jörgen Keller se totiž chce usmířit se svým rozhněvaným přítelem Robertem – měli totiž původně být na stadiónu a sledovat fotbalový zápas. Naplánovaný večer se ovšem vymkne kontrole a během konverzace začnou vypadávat ze skříní nečekaní kostlivci. Navíc přijela jen Robertova žena Anne a ta se Jörgenovi svěří, že Robertova investice do čínského podniku byla chybná a že přišli téměř o všechny úspory. Katharina Kellerová zase nevylučuje, že Robertův syn Ruben, který má podle Jörgena před sebou velkou profesní kariéru, není jeho. Nad vším se vznáší Jörgenův finanční krach. Investoval rodinné jmění do pochybného podniku v Číně. A tak během hovoru soupeří ušlechtilá ekologická prasata s těmi konvenčními a zajímavými i komickými katastrofickými tématy jsou třeba otcovství nebo i písečné bouře kdesi v Mongolsku. Jörgen zkrátka není přítomen a to je skvělá příležitost probrat nejen jeho osobní problémy.

Svižná a chytrá hra se všemi přísadami moderního bulváru - aktuální témata, jako je fotbal, životní prostředí, konzumace masa, ale i bulvární klasika, jako je nevěra, děti, machismus, ženská rafinovanost a společenské lži všeho druhu, jsou v textu zpracovány chytře, dynamicky a především vtipně.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz