Liebeskontor

Titul v originále: Liebeskontor

Autor: Toni Bernhart
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 3

Toni Bernhart (Rakousko)

FILIÁLKA LÁSKY (LIEBESKONTOR)

přeložil Michal Kotrouš

3 ž

komedie

Karin a Silvia, dvě třicátnice a akademičky, jsou už léta bez práce. Jediná cesta z krize je prostituce. Specializují se na intelektuální sexuální služby a založí si živnost, jež nazvou Filiálka lásky a která se brzy stane globálním hráčem - přiberou i třetí společnici.

Brzy se ženy dostanou do kontaktu s ruskou mafií. Sídlo firmy je vypleněno požárem a Karin je zavražděna. Politiky a médii je Karin stylizována jako mučednice inovativního podnikání, takže reputace a úspěch Filiálky lásky se ještě více zvýší.

Silvia si připravuje smuteční projev. Jenže v tom se údajně mrtvá Karin vrací. Její smrt byla nedorozumění. Byla již znuděna životem bohaté ženy a spontánně odcestovala – s neprůhledným Rusem Vladimírem. Chce rychle znovu odjet a vyhnout se tak ministryni, která má přijít kondolovat. Aby se živnost dál rozvíjela a obě byly bohaté, je potřeba udržovat mystifikaci dál…

Tématem této provokativní satiry je nezaměstnanost, výpovědi, úsporná opatření – a cesta, jež může vést z hospodářské krize.

Autor (*1971) pochází z Alp, žije v Berlíně, je např. držitelem jihotyrolské divadelní ceny. Píše prózy, rozhlasové a divadelní hry.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz