Lift kak mjesto dlja znamostva

Titul v originále: Lift kak mjesto dlja znamostva

Autor: Jelena Isajeva
Žánr: hra
Jazyk: ruština
Postavy: muži 2 ženy 2

Jelena Isajeva (Rusko)

LIFT KAK MJESTO DLJA ZNAMOSTVA (VÝTAH JAKO MÍSTO K SEZNÁMENÍ)

2 m, 2 ž

I po patnácti letech manželství se zdá, že Nina a Viktor jsou spolu velmi šťastní. Respektují jeden druhého a chovají se k sobě s úctou. Přijíždějí do města po několika společně strávených dnech na chatě a od své dcery Ťjopy se dozvídají, že jedna z jejích přítelkyní byla zavražděna ve výtahu. Tento otřesný čin se stane předmětem konverzace a zároveň vyvolá vzpomínky na seznámení manželského páru. Nině bylo 19 a ve výtahu ji napadl neznámý mladík, který ji chtěl znásilnit. Nině jí ho ale přišlo líto a nakonec se do něj zamilovala a vzali se.

Rodinnou trojici doplňuje Tolik, Viktorův podřízený a student, který staví svou kariéru na vykrádání Viktorových myšlenek. K těm by si chtěl přivlastnit i jeho ženu, pro kterou ale není zajímavý. Naopak jej z celého srdce miluje patnáctiletá Ťjopa.

Tolikovy dobře čitelné návrhy vyvolají mezi manžely debatu a dozvíme se, že Nina dávno a ne jednou podvedla svého muže. Od té doby se začaly dít vraždy ve výtahu. Viktor se k celé sérii vražd přizná. Nina nemá sílu jej udat na policii, ale přeje si, aby odešel. Když ale později čelí Ťjopinu vyznání lásky k Tolikovi, na kterém jí nevadí jeho přízemnost, ani vypočítavá náklonnost k matce, ani to, že žije z práce cizího člověka, vezme své rozhodnutí zpátky.

Vybere si víc než diskutabilní řešení - dál žít s vrahem, protože jej miluje.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz