Lightning Play

Titul v originále: Lightning Play

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 4

Charlotte Jones (Velká Británie)

LIGHTNING PLAY (BLESK)

4 m, 4 ž

Stejně jako bývá populární hra Charlotte Jones(ové) Humble Boy označována za „Hamleta 21. století", je také v díle Lighting Play zcela zřetelná inspirace jedním ze zásadních textů světového divadla - Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové.

Max Villiers, „tvůrce autobiografií" slavných osobností, se náhodou setkává s těhotnou Imogen, dlouholetou přítelkyní své dcery Anny. Anna odjela před několika lety jako dobrovolnice pro mírové hnutí Izraele a Imogen je první osoba, která o ní přináší nějaké zprávy. Proto Max zve Imogen i s jejím manželem na večerní návštěvu. Té se účastní také Maxův dlouholetý přítel Eddie, bývalý kartuziánský mnich, se svou novou, excentrickou družkou Jackie. Nedobrovolnou hostitelkou se tak stává Maxova žena Harriet.

Šest neslučitelných osobností se pokouší dodržet společenská pravidla konvenční návštěvy. Je ale Halloween a na dveře stále klepou neodbytné děti. Ta zvláštní atmosféra, svařené víno a uzavřený prostor obývacího pokoje postupně otevírá,řadu tajemství a ukazuje postavy a jejich vztahy v novém, nečekaném světle. Jedno tajemství však zůstává nevyřčeno až téměř do konce - na obrazovce nové, bezkonkurenční plazmové televize se Maxovi (nikdo jiný je nevidí) zjevují podivné obrazy z minulosti...

Hra ojedinělým způsobem spojuje principy moderního psychologického dramatu s nadreálnými prvky a překračuje klasickou chronologickou a kauzální stavbu příběhu. Je výjimečnou příležitostí pro představitele všech tří partnerských párů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz