Lilly Link oder Schwere Zeiten für die Rev...

Titul v originále: Lilly Link oder Schwere Zeiten für die Rev...

Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 4

Philipp Löhle (Německo)

LILLY LINK oder SCHWERE ZEITEN FÜR DIE REV... (LILLY LINK aneb TĚŽKÉ ČASY NA REV...)

4 m, 4 ž

Přátelé se nechávají kupovat americkými počítačovými firmami, otevírají nové butiky nebo se řídí směrnicemi pracovního úřadu – jediná Lilly se stále drží ideálů, které je všechny kdysi spojovaly. Jak změnit společnost? Jak otevřít lidem oči? Jak bojovat za svobodu, být sebevědomá a přitom ještě pomáhat ostatním? Vše se zdá být v dnešním světě příliš složité, protože je všechno se vším propojené. Ve finále ve Lilly vydává s mečem v ruce do rodiště revoluce, do Francie. S čím se tam omámena možnou revoluční změnou a ve své heroické paličatosti setká? Cesta za změnou kapitalistického systému se stává tak trochu donquijotskou cestou za nesplnitelným ideálem...

V roce 2008 získal autor za hru ocenění poroty na přehlídce nových her Heidelberg Stückemarkt: porota ocenila zejména skutečnost, že nejde „ani o spekulativní, ani o spektakulární hru, nýbrž o současnou politickou komedii“. Již dle jména levicově naladěná Lilly Link vzbuzuje svou touhou po změně systému k lepšímu pobavený úsměv, ale také nutí k zamyšlení o angažmá každého z nás v demokratické společnosti. Zodpovědný je každý z nás. Jde o tragikomický příběh hledačů nových zítřků, pokus o zachycení ducha dnešní doby.

Hra byla uvedena během autorova angažmá v divadle Theater Heidelberg v listopadu 2008.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz