Liv Stein

Titul v originále: Liv Stein

Autor: Nino Haratischwili
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 1

Hra o prekérním vztahu mezi životem a uměním, mezi realitou a fikcí. Titulní postava, koncertní pianistka, upsala celý svůj život hudbě – na úkor svého okolí a mezitím zesnulého syna. Když do jejího života vstoupí Lore, mladá studentka hry na klavír, je Liv vytržena ze své minulosti… Liv vložila celé své srdce do umění, a proto její srdce muselo ztvrdnout, láska k hudbě již nenechala žádný prostor pro lásku k bližnímu.

V dojemné hře autorka dokázala vykreslit vnitřní život postav, jejich emoční složitost a zranitelnost, dokázala napsat role, které budou herci hrát s radostí a požitkem, dobře staví rovněž divadelní prostor, situace i atmosféru – to napsala porota přehlídky Heidelberger Stückemarkts 2008, v níž autorka získala cenu Autorenpreis. Hra poté byla uvedena v Theater der Stadt Heidelberg v únoru 2009.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz