Lost Lake

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

David Auburn (USA)

LOST LAKE (ZTRACENÉ JEZERO)

1 m, 1 ž

Známý autor (Důkaz) svádí v tomto duodramatu dohromady osudy dvou ztroskotanců. Mladá vdova Veronica v první scéně tvrdě smlouvá o podmínkách, za nichž si od Hogana pronajme pro sebe a své děti na jeden srpnový týden jeho chatu u jezera. Když svůj prázdninový pobyt v lůně přírody zahájí, zjistí Veronica nicméně, že máloco je tak, jak to s Hoganem dohodla. Hogan v chatě nic neopravil, je evidentně na mizině a, jak se vzápětí ukáže, i přespávat musí v autě, zaparkovaném nedaleko chaty. Navíc je ve válečném stavu se spolumajiteli chaty, svým bratrem a švagrovou.

Také Veronica ovšem má své problémy: těsně před dovolenou přišla o své malým podvodem získané privilegované zaměstnání vysoce kvalifikované sestry. Zásluhou náhod i zprvu vynucené blízkosti začnou oba navzájem do svých životů zasahovat. K zásadnímu setkání pak dojde ještě půl roku na to. Veronica přijíždí Hoganovi vrátit peníze, které jí poslal, ale které mu evidentně nepatří, a vezme na sebe úkol pomoci Hoganovi, který má za sebou zřejmě sebevražedný pokus, znovunavázat kontakt s jeho rodinou. Obraz krajiny u jezera, jako útočiště před nepřátelským světem, se zdá být ztracený. Nezbývá než poprat se s realitou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz