Love, Sex and the I.R.S.

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Billy Zandt, Jane Milmore (USA)

LÁSKA, SEX A FINANČÁK (LOVE, SEX AND THE I.R.S.)

přeložil Martin Fahrner

5 m, 3 ž

komedie

Přebrat nejlepšímu kamarádovi slečnu je problém. Ještě větší v případě, že už jsou zasnoubení. A ještě větší v případě, že kamarád Jon je současně Leslieho spolubydlící, mívá záchvaty zuřivosti a má za sebou trest za ublížení na těle. Takže se může zdát, že prozrazení je to nejhorší, co se může Lesliemu stát.

To vše si může myslet do chvíle, než zjistí, že Jon chtěl ušetřit na daních a roky Leslieho uvádí v daňovém přiznání jako svou manželku. Navíc kontrola z berňáku je na cestě - jediné řešení je převléknout se do ženských šatů, chichotat se a nezapomenout mít v krátkých šatech nohy u sebe. A jaké šaty bude mít Leslie na sobě? Přece šaty Jonovy snoubenky, která mu s ním zahýbá.

A tak je naprosto jasné, že Leslie stráví v šatech krušné chvíle a problém s nevěrou je nakonec pouze podružný detail.

Komedii poprvé uvedlo divadlo Dam Site Dinner-Theatre v Tinton Falls v New Jersey v roce 1979, poté hra obletěla celý svět a kromě Německa, Kanady, USA nebo Velké Británie se hrála např. v Číně, Portoriku či Venezuele. Možná je to tím, že daně se platí všude a kontroly z berňáku nemá nikdo na světě rád.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz