Lucky Breaks

Titul v originále: Lucky Breaks

Autor: Ronan Bennett
Žánr: scénář
Jazyk: angličtina

Ronan Bennet (Irsko)

LUCKY BREAK (KLIKAŘI)

13 m, 3 ž

filmový scénář

Klikaři je název německo-britské kriminální komedie natočené v roce 2001, její příběh je nyní dispozici k divadelnímu využití.

Životní smolař Jimmy se po nevydařené bankovní loupeži dostane do věznice Long Rudford. Postupem času poznává vězeňské figurky - sadistického dozorce Perryho, žháře Darrena, inteligentního Rogera, milovníka rajských jablíček Lennyho a také ředitele věznice Grahama Mortimera, který se před chmurnou realitou vězení utíká do světa muzikálů. Především je zde ale krásná psycholožka Annabel, která prosadí, že v rámci péče o duševní zdraví vězňů se bude hrát divadlo. Na programu bude kus ředitele Mortimera, který v rámci své múzické vášně přepsal do muzikálové podoby osudy legendárního admirála Nelsona. Jimmy získá hlavní roli a během zkoušek rozkvétá láska mezi ním a Annabel, která hraje Nelsonovu partnerku.

Paralelně se zkoušením Jimmy, společně se třemi dalšími vězni, plánuje útěk, který má být načasován právě na okamžik premiéry. Na tu totiž mají přijít lidé zvenčí, dokonce divadelní kritika, a vězňové se chtějí vmísit do davu a tak se dostat tak ven.

Divadlo má úspěch a zdá se, že útěk se také povede. Ovšem když se skupinka utečenců škrábe přes zeď, Jimmy se rozhodne vzdát snu o svobodě a kvůli Annabel zůstane. A tak celá komedie končí trojitým happy endem: shledáním milenců (Jimmy zůstává ve vězení s krásnou psycholožkou), úspěšným zmizením zbylých tří trestanců (vrtulníkem) a také Jimmyho osobním vítězstvím - poprvé naplánoval něco, co skutečně vyšlo.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz