Lucky Numbers

Titul v originále:

Autor: Mike Yeaman
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Mike Yeaman (Velká Británie)

LUCKY NUMBERS (ŠŤASTNÁ ČÍSLA)

4 m, 3 ž

rodinná komedie

Pattersonovi jsou chudá, rozmanitě nefunkční čtyřčlenná rodina z Liverpoolu. Jejich zoufale nezajímavé a neúspěšné životy doplňuje osmdesátiletá babička, která s nimi žije doma. Několikrát denně chodí kupovat bochník chleba, krmí desítky let mrtvou kočku a ráda vypráví anekdoty ze života za války.

Jednou z mála věcí, kterou mají všichni Pattersonovi společnou, je, že pravidelně sází. A když babička vyhraje osmimilionový jackpot, ale odmítne ostatním prozradit, kde má schovaný výherní los, dynamika v rodině se změní. Každý se chce babičce zalíbit a společně se jí snaží dokázat, jaká jsou spokojená a příkladná rodinka.

Tato moderní, svižná, rodinná komedie o přetvářce a nedosažitelném balíku peněz vyhrála v roce 2008 cenu za nejlepší hru v divácké soutěži divadla The People’s Theatre. Na prknech tohoto newcastleského divadla měla i hra posléze svou premiéru. Od té doby byla inscenována i za hranicemi Velké Británie, např. ve Finsku, Estonsku či na Novém Zélandě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz