Lungs

Titul v originále: Lungs

Autor: Duncan Macmillan
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Duncan Macmillan (Velká Británie)

LUNGS (PLÍCE)

1 m, 1 ž

Sedm let bych mohla každý den létat do New Yorku a zpátky a přitom nezanechat tak velkou uhlíkovou stopu, jako kdybych měla dítě. Deset tisíc tun CO2. To je váha Eiffelovy věže. Porodila bych Eiffelovku“.

V době globální úzkosti, terorismu, podnebních změn a politického neklidu uvažuje mladý pár o dítěti, ale čas běží. Když o tom budou moc přemýšlet, nikdy se k tomu neodhodlají. Když to uspěchají, může to být katastrofa. Chtějí mít to dítě ze správných důvodů. Jenže, které důvody jsou vlastně správné? A co se zničí první – planeta nebo tenhle konkrétní vztah?

Autor hru odvážně staví na jediném dialogu, který hrdinové vedou bez přestávky od prvních úvah o dítěti, přes potrat, rozchod, porod, stáří a smrt jednoho z nich…
První představení hry se konalo 5. října 2011 v Crucible Studio Theatre v Sheffieldu. Premiéru koprodukovalo The Studio Theatre z Washingtonu D.C.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz