Lyonesse

Titul v originále: Lyonesse

Autor: Penelope Skinner
Žánr: hra, drama, tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 4

LYONESSE (Lyonesse)

drama, tragikomedie

Talentovaná herečka Elaine beze stopy zmizela. Jako by se po ní slehla zem. Někteří dokonce spekulují, že mohla být zavražděna. A nyní je po třiceti letech zpět, připravena odhalit pravdu v rozhovoru s manažerkou filmového studia Kate. Dočká se Elaine spravedlnosti nebo zůstane její příběh v patriarchální společnosti nevyslyšen?

Hra o domácím násilí, traumatu a muži ovládaném světě dokáže být v některých momentech překvapivě odlehčená a satirická, v některých momentech objevíme autobiografické prvky, v nichž se skrze postavy zpovídá sama autorka ze svého traumatu.

Autorka je několikanásobně oceňovaná britská dramatička, mezi její nejznámější díla patří Fucked (V prdeli), Eigengrau, The Village Bike (Léto na kole) nebo Linda, její hry bývají nejčastěji uváděny v prestižních britských divadlech jako je Bush Theatre, Royal Court Theatre či Royal National Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz